Daha önceki yazılarımızda da bahsettik ancak şimdi daha detaylı olarak sineklik modelleri hakkında bilgi vereceğiz. Üretici firma olarak sadece kediler için değil, diğer modelleride üretebilmekteyiz. Aklınıza gelebilecek tüm alanlara her modeli yapabilmekteyiz. Zaten çelik kedi sinekliği yaparak bunu sizlere hissettirmiş olduğumuzu düşünüyoruz. Neden çeliği bizden başka kimse yapamıyor mu? Gerçekten bizim yaptığımız gibi çeliği yapan bir tek firma yoktur. Buyrun gelin ürünümüzü görün. Büyük konuşmadığımızı göreceksiniz.

Şimdi kendimizi çok övdük sıra sineklik modellerini tanıtmada. Her yerde okumuşsunuzdur pileli akordiyon stor sürme sabit vs. yani hep aynı kelimeler hep aynı şeyler peki çıkıp bir tanesi video ile tüm sineklik modellerini çok detaya girmeden kısa bir şekilde anlattı mı ? Hayır

kedi sinekliği

Şimdi ben buraya bunu anlatan bir video çektim ve yüklemeye çalışıyorum ama beceremedim biraz bekleyeceğim tabi bu bekleme sizi etkilemeyecek siz yazıyı okurken video yüklenmiş olacak. Şimdi genel olarak tanıtım yazımı okuyabilirsiniz.

Sabit : 4 tarafı alüminyum çerçeveye gerilmiş sineklik tülü direk olarak pencereye vidalanır.

Menteşeli : 4 tarafı alüminyum çerçeveye uygulanmış arka tarafına 2 menteşe ve ön tarafına bir çıt çıt yapılmış sineklik türüdür.

Stor : 4 taraf alüminyum kasanın üst kısmına 5-6 cm lik kutu içinde boruya sarılı sineklik tülü borunun içinde ki ray ve alt kısımda aşağı çekmek için alüminyum parça ile sağ sol rayın içinden aşağı çekerek alttaki kitlemelere tutturmaktır. Yani zebra perde mi stor perde diyoruz onun gibi bir şey sineklik tülü kutu içinden dümdüz aşağı iniyor basit bir şekilde aşağıda tutunuyor ve siz kurtarınca yukarı tekrar kutuya toplanıyor.

Pileli plise akordiyon artık ismini bizlerde tam kestiremiyoruz. Ancak kapılar için vazgeçilmez bir ürün. Sağa sola aşağı yukarı nereye isterseniz hareket edebilir toplanabilir. Yani katlanabilir özelliği şekilde gayet kolay bir şekilde kullanabilirsiniz.

Sürme kapı sinekliği veya pencere diyebiliriz. Diyelim ki 2 li sağa sola kayar sürme pencere kapınız  var.  Bunun arka kısmına sağından soluna boydan boya alta ve üste bir ray ve bu rayın üstünde hareket edecek 1 kanat boyunda 4 tarafı alüminyum çerçeve ortasına sineklik. Bu sineklik sağa ve sola alt ve üsteki ray hizasında hareket eder. Hangi pencereyi açarsanız ona doğru kaydırabilirsiniz. Yani en çok kullanılan sineklik modelleri bunlar.

Bu arada videoyu yükleyemedim çünkü mov olarak 190 mb olmuş oysaki 1.20 saniyelik bir video ama iphone 6 çok kaliteli çekiyor reklam gibi oldu ama durum bu siteye yükleyemedim.  Youtube yükleyip linki burada paylaşacağım.